с. Біла. Костел-Церква. (початок XX ст.)/(2014).

Тернопільська обл. Тернопільський р-н.

    В селі Біла, неподалік залізничної колії, знаходиться костел. Невелика споруда споруджена з цегли, у неоготичному стилі.

Коли було споруджено храм достеменно взнати не вдалося. Але можливо, костел було зведено у двадцятих роках XX століття. Невеликий за розмірами, викладений з цегли, головний фасад костелу прикрашений нартексом (притвір). Стіни храму мають високі арочні вікна. Сингатурка над навою замінена куполом. З правої сторони храму прибудована невелика різниця. Зараз костел належить Українській Греко-Католицькій церкві.

      Біля вхідних дверей, з лівої сторони, розміщена табличка з написом:

« Тернопільсько-Зборівська Метрополія. Християнсько-молодіжний центр. Катехитична недільна школа парафії с. Біла. 2011 рік Божий».

с. БІЛА.

     Бі́ла – село у Тернопільському районі, Тернопільської області. Розташоване на лівому березі річки Серет. У 2001 році населення села становило 2927 осіб. Перша писемна згадка про село відноситься до другої пловини XVI століття. На околиці села Біла виявлено археологічні пам’ятки черняхівської, висоцької, поморської культур. В селі знаходиться меморіальний музей, де пройшли дитячі роки Соломії Крушельницької, який було засновано в 1963 році.