с. Вістря. Костел. (XXст.)/(2012).

Тернопільська обл. Монастириський р-н.

     В центрі села Вістря, з правої сторони дороги, що пролягає через село, на невисокому пагорбі знаходиться невеликий, але не позбавлений скромної витонченості, костел.

Мурована з каменю прямокутна стрімка споруда  має високі арочні вікна у бокових стінах, які знаходяться високо над землею.Фронтон костелу у верхній частині має дві арочні ніші, де напевно знаходилися скульптури святих. Між нішами розташований виступаючий великий хрест. Щодо дати спорудження храму, можна припустити, що це початок XX століття. Інших відомостей про костел віднайти не вдалося. Ніхто з опитаних місцевих жителів під час відвідин Вістря, подробиць не знав. Сингатурка – дзвіниця знаходиться у верхній частині трикутного фасаду храму і завершується хрестом.

ВІСТРЯ.

      Ві́стря - село Монастириського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Дністер, на півдні району у мальовничому річковому каньоні. Населення в 2003 році складало -1066 осіб. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1754 року. Село розташоване на березі річки, тому не раз потерпало від повеней.