с. Медин. Костел Пресвятого Серця Ісуса. (1869р.)/(2013).

Тернопільська обл. Підволочиський р-н.

     Спочатку римо-католицька громада села Медин належала до парафії в селі Токи. В 1869 році в Медині було створено незалежний прихід. Первісно костел являв собою тимчасову капличку, землю під будівництво якої викупив отець Шершняк.

Фото не моє.
Фото не моє.

Будівництво костелу та парафіяльного будинку в Медині було розпочато у 1867 році, а в 1869 році храм було освячено під титулом Пресвятого Серця Ісуса. Костел було споруджено з дубових зрубів. Службу у костелі правив отець Шершняк. В подальшому дерев’яні стіни храму обклали цеглою з зруйнованого будинку.

 З часом залишені дерев’яні стіни в середині почали деформуватися і вже в 1899 році храм вимагав ремонту. Реконструкцію храму було проведено в 1906, 1924, та 1936 роках. Але це не допомогло, тому комісія прийняла рішення по будівництво в Медині нового костелу. Будівництву завадив прихід в 1939 році комуністів, та Друга світова війна.

Тому храм продовжував руйнуватися і зараз збереглися лише стіна головного фасаду з вхідними дверима на яких висить замок, та вівтарна частина. Можливо така доля спіткала храм, тому, що він був споруджений на місці корчми жида Маркуса Флешфарба, яку в 1861 році, як кара Божа, знищила блискавка.

В 1888 році поблизу костелу було споруджено дзвіницю яка не збереглася. Поруч з костелом стоїть плебанія, яка збереглася найкраще. ЇЇ споруджено в 1911 році, на місці старої плебанії яка згоріла в 1902 році.

МЕДИН.

    Ме́дин –село в Підволочиському районі, Тернопільської області. Розташоване над річкою Самчик, притокою Збруча. Село було підміським службовим селом за княжих часів. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1463 року. В 1569 році Медин був розграбований та спалений турецько-татарськими ордами.