с. Репехів. Костел. (1910р.)/(2012).

Львівська обл. Жидачівський р-н.

      Цю каплицю-костел в селі Репехів не можливо не помітити. Стоїть при дороги, недалеко від автобусної зупинки, поблизу дуже старої тополі.

Напевно з цієї причини є багато фото каплиці в інтернеті. Не проминув її і я. А от відомостей про історію храму небагато. Ось те, що вдалося взнати. Споруджувати каплицю розпочали в 1906 році. Освячено храм в 1910 році єпископом Владиславом Бандурським. Невелика за розмірами, мурована з цегли, покрита бляхою.

На місці де колись знаходилася сингатурка зараз гніздо лелеки. В 80-90 роках XX століття каплицю використовували як склад-станцію для заправки газових балонів, відтак, напевно, споруда дожила до наших днів в ще пристойному вигляді. Принагідно зазначити, що хрести не були знищені і залишилися від часу спорудження. Дах протікає, але ще можна відновити каплицю з невеликими затратами. До нави, зі сторони входу, прибудовано невеликий нартекс (притвір) з хрестом у вершині.

Трикутний фронтон нави завершується також хрестом. З протилежного боку від головного входу до нави прибудовано чотиригранний вівтар, з чотиригранним дахом, у вершині якого знаходиться ще один хрест. З обох сторін вівтаря прибудовано маленькі різниці. Стіни храму мають високі стрільчаті вікна. Всередині збереглися фрагменти олійного розпису, та балкон з фігурними поруччями. Десь прочитав що в 2013 році на каплиці був плакат: «ДОПОМОЖІТЬ ВІДНОВИТИ КАПЛИЦЮ».

РЕПЕХІВ.

      Ре́пехів — село в Жидачівському районі, Львівської області. Населення становило 258 осіб в 2002 році. Перша згадка про село відноситься до 1406 року в борговому зобов’язанні польського короля Казимира шляхтичеві Чебровському. В той час село належало Польській короні.