с. Скоморохи. Костел Успіння Пресвятої Діви Марії.(1908р.)/(2013).

Тернопільська обл. Тернопільський р-н.

    В селі Скоморохи, біля головної дороги, в центрі села височить костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Споруджено храм в 1908 році, як філійний костел римо-католицької парафії в Баворові.

Класичний неготичний стиль, головний фасад прикрашений фігурними карнизними виступами, в трьох напівкруглих нішах стоять фігури Діви Марії, святого Антонія з книгою і напевно знову фігура Діви Марії у верхній частині костелу. Невеликий нартекс з трикутним закінченням передує головному входу у костел. Над нартексом знаходиться круглий вітраж.

Бокові стіни храму, верхній частині також прикрашені фігурними карнизами. Вівтар храму трохи меншого розміру. До вівтарної частини прибудовано невелику різницю. Костел і церква в Скоморохах схожі за архітектурою. З поверненням у село комуністів храм було закрито і перетворено у зерносховище. 19.08.2006 року у храмі було проведено першу месу після закінчення Другої світової війни. Костел реставрується, у 2013 році роботи підходять до завершення. Храм діючий та відноситься до Львівської архідієзації.

СКОМОРОХИ.

     Скоморо́хи- село Тернопільського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці Гнізна. Перша писемна згадка 1450 році. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки трипільської культури, раннього залізного віку, черняхівської і давньоруської культур. Назва походить від скоморох: мандрівний музикант, актор в часи Київської Руси.