с. Струсів. Костел святого Антонія. (1903р.)/(2013).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

      В центральній частині села Струсів, на високому пагорбі, серед дерев, височить неоготичний костел святого Антонія. Дуже красива і велика споруда є за розмірами однією з небагатьох в області.

Спорудження храму розпочате в 1894 році з фундації Юзефа Голуховського, власника на той час Струсіва. Будівництво велося під керівництвом Я. Лесика і було завершене в 1903 році. Висока та стрімка споруда впирається в небо високою неоготичною шатровою вежею увінчаною хрестом. По боках від центральної вежі знаходяться меншої висоти ще дві шатрові вежі.

Високий пагорб, на якому стоїть костел, домінує на селом, тому костел видно з усіх кутків села та округи. По обидві сторони від головного входу в костел знаходяться ще два бокові входи. Готичні вікна храму високі та красиві за формою. Неф храму не має сигнатурки. Дзвін, як великий та малий, знаходиться в найвищій вежі храму. Храм консекровано під титулом Матері Божої Святого Розарію в 1902 році. З приходом комуністів храм було закрито, та перетворено на колгоспну комору (зерносховище). Зараз костел діє та обслуговується дієцезійними священиками.

СТРУСІВ.

      Стру́сів – село в Теребовлянському районі, Тернопільської області. Розташоване на правому березі річки Серет. В XVI – XVIII століттях Струсів був досить великим містом. В 16 столітті місто було перейменоване в Струсів, від прізвища власників округи, братів Струсів. До того називалося Підбугорище (Підборогодище). Спалене татарами в XVII столітті. Населення Струсіва в 2007 році складало 1465 осіб.