Костел Архангела Михаїла. (2008р.)/(2013).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

     Перший парафіяльний мурований костел в Хоросткові було збудовано в 1859 році на кошти родини Левіських, на той час власників Хоросткова, а точніше за фундації Каєтана Левіського (Kajetan Lewicki) (н/в -1869), який успадкував довколишні землі від батька.

В 1862 році храм освятили під титулом святого Йосипа. Проте у 1965 році комуністи висадили його в повітря, а на місці храму збудували будинок культури. Новий костел святого Агхангела Михаїла був закладений в Хоросткові в 2003 році, фундамент костелу було освячено єпископом М.Бучеком у цьому ж році. Будівництво храму було завершене в 2008 році, про що свідчить напис на фронтоні храму. Новоспоруджений храм консекрував єпископ Л.Малий від імені Кардинала М. Яворського. Знаходиться він в центрі містечка. Споруда у готичному стилі, без зайвих прикрас, урочиста та красива. Фронтон храму завершується високою шатровою вежею з дзвіницею. Високі арочні вікна прикрашають наву храму. Позаду костелу знаходиться плебанія.

ХОРОСТКІВ.

     Хоро́стків — місто Гусятинського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці з гарною назвою Тайна. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1340 року. В 1565 році місто отримало королівський привілей. В 1628 році місту було надано обмежене магдебурзьке право, як приватному місту. Населення міста в 2007 році становило 7198 осіб.