С. Великий Ходачків. Пам"ятники (3).

Тернопільська обл. Козівський р-н.

1. Пам'ятна стелла-обеліск. (XIXст.)

В селі Великий Ходачків, поблизу костелу височить кам’яний обеліск. На головному фронтоні стели можна прочитати надпис, який у деяких місцях не зберігся. Читаємо: Kazimierz Szelig SZELISKI wlasciciel dobr ziemskich oficer bylych wojsk Polskich roku 1831 Posel do rady panstwa ………………………………. ur(zony……) marca 1807 ………. 1885 …………. jego pamieci. (Казімєж Шеліг Шеліський, власник цих земель, офіцер колишньої польської армії в1831році посол до державної ради 1807-1885. На його пам'ять). Казимир Шеліський та Марія Кароліна Шеліська в той час були власниками довколишніх земель. Цілком ймовірно, що перебудова костелу була виконана за гроші Казимира Шеліського, від того і повстав монумент поблизу костелу

2. Пам'ятник Т.Г. Бордуляку. (1991р.)

Поблизу церкви, на подвір’ї клубу, а колись будинку священика, знаходиться пам’ятник українському священнику та письменнику Тимофію Гнатовичу Бордуляку (1863-1936р.р.). Споруджено пам’ятник в 1991 році. Отець Тимотей (Тимофій) жив у Великому Ходачкові з 1904 року. На постаменті вибито напис: "Священник, український письменник Тимофій Бордуляк . Спроруджено в 1991 році."

3. Пам'ятник - обеліск депортованим полякам. 

Поблизу церкви, поруч з пам’ятником Т. Бордуляку знаходиться ще один пам’ятник-обеліск присвячений 60 річчю депортації польського населення села в Польщу. У верхній частині пам’ятника є напис: «60 років депортації. 1945-1947». У нижній частині обеліска вибито прізвища польських сімей депортованих на території Польщі.

ВЕЛИКИЙ ХОДАЧКІВ.