с. Личківці. Пам'ятник мешканцям села померлим під час пошесті холери. (1832р)/(2010).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

      Поруч з костелом Зачаття Діви Марії в селі Личківці стоїть пам'ятник мешканцям села які померли від пошесті холери в 1830-1831 роках.

На квадратному постаменті, що стоїть на сходах, височить колона на якій було встановлено алегорична фігура Скорботи. Фігура не збереглася. Зараз у вершині колони встановлено хрест, а від фігури залишилися лише ноги до колін.

Як розповіли місцеві мешканці сама фігура лежить в долині на березі річки Тайна. Знайти фігуру не вдалося. На квадратному постаменті польською напис про цю трагічну подію. Пам’ятник встановлено в 1832 році Константином Заборовським, про що свідчить напис. Під час цього лиха померло більше 200 мешканців села.

ЛИЧКІВЦІ.

      Личківці - село Гусятинського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Тайна, на сході району. Населення складало 1313 осіб в 2001 році. Є пам'ятка природи — 350-річна липа. Поблизу Личківців виявлено археологічні па­м'ятки трипільської культури та часів Київської Руси. Перша писемна згадка про село відноситься до 1562 року як місто, одним із влас­ників якого був Я. Калиновський. В 1848 році поблизу Личківець знайшли кам'яну ста­тую Збруцького ідола.