м. Броди. Дерев'яна церква Пресвятої Трійці. (1744 р.)/(2015).

Львівська обл.

      Храм не в самому місті Броди, а в східному передмісті, точніше в старому місті з якого і починалися Броди. Стоїть біля головної дороги на вулиці Великі Фільварки і минути його не можливо. Церка Пресвятої Трійці дерев’яна, споруджена в 1744 році.

Класично тридільна, хрестоподібна, складається з бабинця, нави, та вівтаря, одноверха. До нави з півночі та півдня прибудовані квадратні в плані бокові галереї . До вівтаря, з півночі, прибудована невелика різниця. В 1960 році, комуна вирішила в церкві розмістити клуб і тоді храм перебудували. В 1994 році церкву повернули до попереднього стану, відреставрували ззовні і в середині, встановили новий іконостас використавши елементи старого іконостасу XVIII століття, що уціліли після комуністичної орди.

Було розібрано не потрібні прибудови та відновлено купол над навою. З лівої сторони від головного входу у храм розташована дерев’яна дзвіниця у два яруси з шатровим дахом. В 2011 році церква виглядала трохи інакше.  Десь у проміжку між 2011 та 2014 роком храм ззовні відреставрували, після чого він став ще кращим. Храм належить греко-католицькій громаді міста.

БРОДИ.