с. Губин. Дерев'яна церква Успіння Іоанна Предтечі.(1849р.)/(2015).

 Бучацький р-н. Тернопільська обл.

     В центрі села Губин, на невисокому пагорбі знаходиться дерев’яна церква Успіння Іоанна Предтечі. Споруджено церкву в 1849 році на місці старої церкви, що згоріла в 1835 році. Освячено храм у 1863 році.

Далі цитата зі збірки «Гріхи наші», Матеріальна краса духовності на Тернопіллі, Т. «Лілея», 1997. (стор. 83-85). (Богдан Андрушків):           

«Споруда церкви дерев'яна, п'ятизрубна, одноверха, хрещата у плані. Збудована церква із смерекових колод на дубових підвалинах. До квадратної в плані нави із заходу і сходу примикають майже квадратні бабинець і вівтарна частина, а з півдня і півночі — короткі бічні рамена.

Четверик нави накритий восьмигранним наметовим дахом на низькому восьмерику, намет увінчаний маківкою. Бічні зруби накриті високими причілковими дахами.Піддашшя навколо споруди опирається на кронштейн — «східці» утворені випусками вінців зрубів. Територія пам'ятки огороджена муром із ламаного каміння».

     Вхід на храмове подвір’я проходить під муровану дзвіницю, другий ярус якої дерев’яний, але зараз оббитий залізом. Церква знаходиться на підвищенні і її видно з будь-якого кінця села.

ГУБИН.

     Губин – село в Бучацькому районі, Тернопільської області. Розташоване на мальовничій терасі лівого берега річки Дністер. Перша згадка про село відноситься до 1560 року. Населення села в 2003 році складало 211 осіб. В 1930 році населення Губина становило 1200 осіб. Зараз чисельність населення не перевищує 150 чоловік. Поблизу Губина виявлено археологічні пам’ятки пізнього палеоліту, культури кулястих амфор та давньоруської культури.