с. Довге. Церква Покрови Пресвятої Богородиці. (1891)/(2014).

Львівська обл. Дрогобицький р-н.

     Друга дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці в селі Довге знаходиться на високому пагорбі, на лівому березі річки Стрий, в місцевості яку називають місцеві мешканці Зарічне-Ровінь.

Також її називають церквою Різдва Христового (з 1938 року). Храм розпочали зводити в 1891 році, (за іншими джерелами в 1831 році), на місці старої дерев’яної церкви з XVII століття, яка була знищена пожежею. Будівництво церкви було завершене в 1903 році. В середині храму, на райських воротах вибито ім’я критора Степана Голяка, очевидно цей чоловік був основним меценатом спорудження храму. З 1958 по 1989 роки храм було зачинено, а приміщення комуністи використовували як зерносховище.

Церква традиційно тридільна, одноверха. За розмірами дещо поступається церкві в центрі села, але за архітектурою вони дуже схожі. Наву завершує великий купол у вершині якого знаходиться купол меншого розміру з хрестом. До бабинця прибудовано рівновеликий притвір. Храм оперізує традиційне піддашя. Невеликі за розміром купола височать над бабинцем та вівтарем. В бабинці облаштовано ще один вхід, як і в іншій церкві в селі Довге.

На цвинтарі, що знаходиться поруч є декілька старовинних поховань з незвичними кам'яними хрестами. Біля входу на подвір’я храму знаходиться дерев’яна, у два яруси, дзвіниця. Споруджено дзвіницю на високому кам'яному цоколі, в середині якого знаходиться комірка. Цей храм первісно був православний, але зараз належить греко-католицькій громаді села.