с. Медин. Дерев'яна церква Святої Покрови. (1862р.)/(2013).

Тернопільська обл. Підвоолчиський р-н.

     На пагорбі над ставом в селі Медин височить дерев’яна церква Святої Покрови. Побудовано церкву в 1862 році.

Розписи інтер'єру храму виконав художник Євген Біленький, уроженець села Медин.  Він намалював образ "Страшний суд" на південній стіні всередині церкви. Храм видовжений тридільний у плані та складається з бабинця, нави, найбільшої за розмірами, та вівтаря. Над навовою височить купол з хрестом. Купол храму був замінений на новий з позолотою зовсім недавно, чи то в 2010 чи в 2011 році.

До реставраційних робіт над навою здіймалася витягнута за формою маківка у два яруси. ЇЇ можна побачити на фото зроблених раніше. Форма старої маківки незвична. Церкву споруджено в традиційному подільському стилі, споруду можна віднести до храмів хатнього типу. Також було замінено покрівлю церкви.

По обох сторонах від вівтаря прибудовані невеликі за розміром різниці. Поруч з церквою зведено нову у чотири арки дзвіницю з чотирма дзвонами.  Дзвони виготовлені у 1886 та 1930 роках. Церква помальована у небесний колір. Подвір'я обгороджене металевим парканом.

МЕДИН.

     Ме́дин селов Підволочиському районі,Тернопільської області.Розташоване над річкою Самчик, притокою Збруча. Село було підміським службовим селом за княжих часів. Перша писемна згадка про поселення відноситься  до 1463 року. В 1569 році Медин був розграбований та спалений  турецько-татарськими ордами.