с. Перепростиня. Дерев'яна церква св. Дмитра. (1995р.)/(2013).

Львівська обл. Дрогобицький р-н.

      В центір села Перепростиня, на підвищенні біля головної дороги, що пролягає селом, стоїть дерев’яна церква святого Дмитра. Споруджено церкву в 1995 році.

І хоч храм відносно новий, та архітектурні форми споруди витримана у старовинному класичному стилі притаманному для православних етнічних українських дерев’яних храмів Поділля, Галичини та карпатського регіону України. Церква класично тридільна, складається з бабинця, нави та вівтаря.

Бабинцю передує невеликий притвір. По всьому периметру храм оперізує досить велике піддашшя. Бабинець та вівтар має двоскатний дах, який завершується невеликими куполами з хрестом. Нава вища за бабинець та вівтар та завершується восьмигранними великим та малим куполом з хрестом. Церква має два входи: один зі сторони притвору, другий в наві. Фундамент храму мурований з каменю. От лише дерев’яні стіни вище піддашшя зашили пластмасовими рейками, що спотворило зовнішній вигляд храму. Вікна розмішені вище піддашшя. Неподалік храму на подвір’ї стоїть дерев’яна дзвіниця. Храм виглядає велично і красиво в такому мальовничому невеликому селищі, серед  гір.

ПЕРЕПРОСТИНЯ.

     Перепростиня – село в Дрогобицькому районі, Львівської області. Засноване в 1451 році. Розташоване в гірській ущелині вздовж невеликої річки, що впадає в річку Стрий. Населення села складає приблизно 200 людей. Але назва чудова!.