м. Броди. Церква святого Юра. (1628р.)/(2015).

Львівська обл.

      В місті Броди, на північ від Ринкової площі, знаходиться церква святого Юра, яку ще називають Малою церквою та Купецькою церквою.

Купецькою через те, що храмом у давні часи опікувалися грецькі купці. На їхні пожертви було виготовлено та встановлено у храмі іконостас в бароковому стилі, який є історичною цінністю храму святого Юра і досі. Точної дати побудови немає, але це був, або 1625, або 1628 роки. В міській книзі громадських актів згадано, що 18 травня 1628 року було куплено дзвін для храму святого Юра в Гданську, міщанином Іваном Улечкою, який отримав від парафії храму 300 злотих, без 13 грошів.

В ті давні часи це був район де проживали не заможні міщани, тому при церкві діяв шпиталь. Перша письмова згадка про церкву відноситься до 1728 року. В 1867 році храм реконструювали. Виконаний у галицькому стилі, храм є класично тридільний, одноверхий. Великий купол здіймається на навою та завершується маленьким куполом з хрестом у вершині. Скромний ззовні, всередині він просто чарівний та величний. Крім старовинного головного вівтаря у храмі є ще два бокових вівтарі: святого Миколая, та святої Варвари. Храм належить греко-католицькій громаді міста Броди. В 1990 році цей храм намагалися захопити монахи з Почаївської Лаври московської церкви. Не вийшло.