с. Великий Ходачків. Церква Святої Покрови. (1886р.)/(2013).

Тернопільська обл. Козівський р-н.

     Не далеко від костелу на протилежному березі невеличкої річки, що протікає селом височить мурована церква Святої Покрови. Споруджено церкву в 1886 році.

Класично тридільна, складається з бабинця, нави, вівтаря. Нава вища за дві інші частини, завершується великим куполом у верхівці малим куполом з хрестом. Над бабинцем та вівтарем також височать малі куполи з хрестами. До вівтаря прибудовано одноповерхову різницю. Вікна храму високі арочні прикрашені вітражами. В 2013 році до бабинця було прибудовано вхідний портал-навіс. На подвір’ї храму знаходиться також мурована дзвіниця у два поверхи.

Поблизу храму збереглася плебанія. У будинку священника (плебаніїї) з 1904 по 1936 роки проживав священник-письменник Тимофій Бордуляк. Зараз це сільський клуб. На стіні клубу з сторони річки знаходиться меморіальна дошка на які висічено надпис: «У цьому будинку з 1905 по 1936 роки жив український письменник Тимофій Гнатович Бордуляк».

ВЕЛИКИЙ ХОДАЧКІВ.

     Вели́кий Хода́чків — село Козівського району в Тернопільській області. До села приєднано хутори Колисандрівка, Колійова і Хатки. Розташоване на річці Рудка. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1504 року. Населення складало1394 особи в 2003 році. Село було польською колонією до Другої світової війни. 15 квітня 1944 року німецькі поліційні частини спалили село майже повністю, та розстріляли 365 поляків, які проживали на той час в селі. Могила замучених людей розташована перед костелом. В 1944-1946 роках в село, з території Польщі, було переселено більше 200 українських сімей.