с. Залізці. Церква Святої Трійці.(1905р.?)/(2015).

Тернопільська обл. Зборівський р-н.

     Поруч з дорогою, що пролягає через дамбу ставу в Залізцях, височить церква Святої Трійці.

З дороги храм добре видно. Подвір'я храму оточує давніх мурований паркан. Біля входу на подвір’я церкви стоїть арочна дзвіниця . Один з дзвонів називається «Святий Володимир». Храм має класичну православну архітектуру та складається з рівновеликих бабинця, нави, та вівтаря. До бабинця прибудований невеликий притвіт (нартикс), видно прибудову звели недавно, бо не вписується вона на всі 100% до загального ансамблю храму. Над входом фреска, а знизу надпис: « Жертовці родини Дуда Борис Сліпий Ігор 2003р.».

Отже можна зробити висновок, що притвір звели в 2003 році. Наву вінчає великий купол над яким височить маленький купол з хрестом. Храм однокупольний, з великими та маленькими арочними вікнами, які знаходяться високо над фундаментом церкви. Стіни світло-рожевого кольору, видно реставрували храм недавно. От точної дати побудови храму взнати не вдалося, знаю лише, що споруджено його на початку XX століття. За комуністів храм був діючий та належав московській церкві, а в 1990 році був повернутий українській церкві. Зараз церква належить релігійній громаді Української Православної церкви Київського Патріархату.

ЗАЛІЗЦІ.

Залізці - селище міського типу,Тернопільського району, Тернопільської області, розташоване на правому і лівому березі річки Серет. Перша письмова згадка про селище відноситься до 1483 року. В 1516 році селище отримало статус міста, а в 1520 році магдебурзьке право. Населення селища складає 3000 чоловік.