м. Золочів. Церква святого Миколая. (XVIст./1765р.)/(2015).

Львівська обл.

     В центральній частині Золочева, в районі старовинних оборонний валів міста, на підвищенні, височить найстаріша мурована церква міста, храм святого Миколая. Споруджено церкву в XVI столітті.

В ті часи храм входив у комплекс оборонних споруд міста. Сучасного вигляду храм набув після перебудови в 1765 році. Фундатором будівництва виступив канівський староста Микола Василь Потоцький. Іконостас був виготовлений у майстернях Почаївського монастиря. На місці де була стара церква зараз стоїть хрест. Поблизу церкви до наших днів зберігся оборонний вал і рів.

На початку ХХ століття у церкві святого Миколая проведено реставраційні роботи. У совєтські часи в храмі було влаштовано музей атеїзму. Іконостас було демонтовано і знищено, та деякі частини вдалося врятувати від красних варварів. Зараз фрагменти старовинного іконостасу зберігаються у Львівській галереї мистецтв, Національного музею у Львові. З 1990 року церква належить греко-католицькій громаді міста. Храмом опікуються отці з Василіанського монастиря.

      Про храм Святого Миколая багато написано, на мій погляд, найбільш повно та добре можна почитати про церкву за адресою: http://risu.org.ua/ua/relig_tourism/religious_region/40174/

ЗОЛОЧІВ.

     Зо́лочів - місто, районний центр Золочівського району, в Львівській області. Територія міста становить 9 км², населення — 24 тис. мешканців. Перша письмова згадка про місто відноситься до 1423 ріку. Тоді Золочів перейшов від Кердеїв (відомий у Галичині рід), до Яна Менжика з Дуброви. З тих часів залишився у місті так званий Золочівський двір - будинок власника міста. В 1523 році місто отримало Магдебурзьке право.