с. Лошнів. Церква Різдва Пресвятої Богородиці. (1991р.)/(2013р.).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

     В селі Лошнів, неподалік від костелу, в затишному місці, знаходиться ще одна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджено церкву в 1991 році.

24 липня 1991 року була зареєстрована лошнівська парафія української греко-католицької церкви Храму Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджено храм у класичній традиції тридільних православних українських храмів. Складається з традиційних частин: бабинця, нави, та вівтаря. Наву вінчає великий купол, який завершується маленьким позолоченим куполом з хрестом.

Нава більша та вища за бабинець та вівтар. На подвір’ї храму, з правої сторони від арочних воріт височить пам’ятний хрест встановлений на честь 100-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. На пам’ятній таблиці читаємо напис: «В пам’ять 100-их роковин уродин найбільшого Українського Поета Тараса Шевченка. 1814-1914.»

ЛОШНІВ.

     Ло́шнів — село Теребовлянського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці Гнізна. Поселення відоме з 1441 року. Очевидно, назва села походить від литовського лаш (лосось), ймовірно в давнину в річці Серет, та в нижній течії Гнізни, що впадає в Серет, водилася риба з сімейства лососевих. Місцевість де зараз знаходиться село, була заселена вже в VI—X століттях до н. е., в часи палеоліту. В селі знаходяться рештки давнього городища, де були знайдені кам'яні, бронзові, залізні знаряддя праці.