с. Лошнів. Церква Різдва Пресвятої Богородиці. (1888р.)/(2013).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

     В центрі села Лошнів, на сільському майдані, знаходиться церква Різдва Пресвятої Богородиці. Споруджено церкву в 1888 році.

Архітектура храму зовсім не типова для православних храмів. І якби не куполи над храмом, та зображення хреста на тильній стіні церкви, можна і не впізнати у цій споруді церкву. Стіни храму пофарбовані у незвичний блакитно-синій колір. Храм досить великий за розмірами. На боковій стіні від дороги знаходяться три великі арочні вікна.

На протилежній боковій стіні церкви знаходяться ще чотири вікна розташовані по два одне над одним. Над навою здіймаються три куполи: по середині великий і по обидва боки від нього менші за розміром. Куполи вкриті позолотою і завершуються позолоченими хрестами. В 1999 році розпис храму здійснив художник Ярослав Антонович Бурд. (за даними Вікіпедії). З правої сторони від входу на подвір’я храму знаходиться арочна дзвіниця з трьома дзвонами. Святиня є українською православною церквою Київського Патріархату Тернопільської єпархії. Також на подвір’ї храму розташований пам’ятник Т.Г. Шевченку.

ЛОШНІВ.