с. Озеряни. Церква Царя-Христа. (1937р.)/(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

      Не далеко від центру села Озеряни, на головній дорозі в напрямку міста Борщів, знаходиться мурована церква Царя-Христа. Споруджено храм в 1937 році.

Ахітектура храму дещо не традиційна для православних храмів. Тридільна однокупольна, купол шестигранний плаский закінчується ще одним маленьким куполом з хрестом. Головний фронтон церкви трикутний у вершині, по обидва боки від бабанця здіймаються вгору дві квадратні колони-вежі без завершення, більш характерні для костелів.

Нава розміром більша за бабинець та вівтар і має ще додаткові прибудови. До вівтаря прибудована різниця. Поблизу храму знаходиться дерев’яна дзвіниця у чотири яруса. Завершується дзвіниця  восьмигранним куполом. Дзвони знаходяться у третьому ярусі. Велике подвір’я храму обнесене залізним парканом, до входу веде доріжка викладена бруківкою. Храм як і храмове подвір’я доглянуті та прибрані.

ОЗЕРЯНИ.

     Озеряни — село Борщівського району, Тернопільської області. Розташоване між річками Млинки і Драпана. Відоме з 1494 року. Поблизу Озерян виявлено археологічні пам'ятки трипільської культури. Відоме від XII століття. До Першої світової війни в містечку була чисельна єврейська громада, що складала половину населення. Під час першої світої війни зазнало значних руйнувань і в міжвоєнний період втратило статус міста.