с. Пробіжна. Церка Успіння Пресвятої Богородиці. (1907р.)/(2014).

Тернопільська обл. Чортківський р-н.

     В селі Пробіжна, поблизу центральної дороги, що веде до міста Гусятин, височить красива, велична мурована церква Успіння Пресвятої Богородиці.

Споруджено храм в 1907 році, православною греко-католицькою громадою селища. Зважаючи на чисельну парафію і храм вийшов величним та красивим. Масивний квадратний передній фронтон-бабинець церкви прикрашають два великі куполи. Ще більший купол здійнявся над навою. До нави, з двох сторін, прибудовані бокові вівтарі. Вхідний трикутний портал у верхній частині завершується кам’яним хрестом. А в нижній частині вибиті дати:1900-1907-1990. 1990 - рік відновлення храму.

Периметр храму прикрашають високі арочні вікна. Також арочні вікна знаходяться у верхній частині нави. Вівтарна частина храму має напівкруглу форму та прибудовану різницю. До головного входу на подвір’я храму ведуть урочисті сходи, з цієї сторони храм знаходиться на значному підвищенні. Храм виглядає урочисто, його видно з усіх кінців селища. Подвір’я огороджене залізним парканом, охайне доглянуте та прибране.

ПРОБІЖНА.

     Пробі́жна –село в Чортківському районі, Тернопільської області. Розташоване на обох берегах річці Нічлава. Відоме з XVII століття як власність графа А. Заводовського. В 1785 році Пробіжна отримала статус міста. На лівому березі річки був колись і замок, але де він тепер? Назва походить від слова пробіг (дорога, тракт). Інший варіант походження назви: проміжна станція на державній дорозі (Галич-Кам’янець-Подільський). В 1940-1959 роках Пробіжна була районним центром. Населення селища в 2007 році складало 2028 осіб.