с. Рай. Бережани.

Церка Покрови Пресвятої Богородиці. (1885р.)/ (2016).

Тернопільська обл.

     В селі Рай своєї церкви не було. Люди ходили до храмів у Бережанах. В 1878 році, власник на той час навколишніх земель, Станіслав Потоцький, відгукнувся на просьбу громади і дав дозвіл, щоб кузню, що знаходилася біля парку перебудували у церкву.

Так у селі з'явилася перша церква. Згодом син Станіслава, Якуб подарував громаді земельний участок на початку села, під спорудження нового храму, та фундував будівництво. Відтак у селі в 1885 році було споруджено церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Невелика за розмірами, однодільна,

має невелику прибудову з тильної сторони фасаду, дуже схожа за архітектурою на костел.

     І тільки невеликий купол, напевно на місці де була сингатурка, вказує на те, що церква. На головному фасаді у верхній частині знаходиться зображення Богородиці. На подвір'ї знаходиться також велика дзвіниця.

Рай. Бережани.

     Рай - село в Тернопільській області України, зараз підпорядковане Бережанській міськраді. Перша писемна згадка відноситься до 1540 року. Населення в 2007 році складало 726 осіб. Село Рай здавна було заміською резиденцієї власників м. Бережани, відтак раївський мисливський палац оточує і до нині Раївський парк- пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.