с. Скоморохи. Церква Пресвятої Богородиці. (1906р.)/(2013).

Тернопільська обл. Тернопільський р-н.

     В селі Скоморохи, недалеко від центральної дороги, височить мурована церква Пресвятої Богородиці. Споруджено церкву в 1906 році.

Хоч архітектура храму дуже схожа на архітектуру костелів у неготичному стилі, споруджувався храм як церква. В «Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich» (1880-1902), читаємо, що греко-католицька парафія села Скоморохи відносилася до парафії в Прошовій. Отже в цей час церкви в селі не було.

Бабинець та нава об’єднані. Вівтарна частина трохи меншого розміру знаходиться за навою. До вівтаря з тильної сторони прибудована невелика різниця. Головний фасад храму трикутний. Над головним входом в церкву знаходиться балкон. Над ним круглий вітраж. У верхній частині трикутного головного фронтону знаходиться арочна ніша у якій встановлені фігура Божої Матері.

Дах вінчає невеликий купол. Вікна високі арочні. Церква споруджена з тесаного каменю. На храмовому подвір’ї знаходяться два хрести. Надписи збереглися на одному постаменті, але прочитати не вдалося. Чітко видно лише рік 1886. Подвір’я просторе, охайне та прибране, загороджене залізним парканом.

СКОМОРОХИ.

     Скоморо́хи- село Тернопільського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці Гнізна. Перша писемна згадка 1450 році. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки трипільської культури, раннього залізного віку, черняхівської і давньоруської культур.Назва походить від скоморох: мандрівний музикант, актор в часи Київської Руси.