с. Смолянка. Церква Введення у храм Пресвятої Богородиці. (1780р.)/(2013).

Тернопільська обл. Тернопільський р-н.

     В селі Смолянка, на пагорбі коло лісу стоїть мурована церква Введення у храм Пресвятої Богородиці. Споруджено храм в 1780 році.

Церква тридільна, має один купол. Великий купол височить на навою і завершується маленьким куполом з хрестом. Вівтар дещо меншого розміру за наву, має бокову прибудову з лівої сторони. Над вівтарем також є хрест. На подвір’ї церкви знаходиться поховання Міхала Баворовського (Michał Baworowski).

На постаменті можна прочитати напис: Міхал граф Баворовський. Камергер. Кавалер Мальтійського Ордену. Власник маєтностей. Народився в 1789 р. Помер 29 липня 1872 р. (Michał hrabia Baworowski. C.K. Podkomórzy. Kawaler Maltańki Kawaler Orderów; właściciel dobr. Urodziny R. 1789. Zmarl 29 lipca 1872 R.). З пагорба де знаходиться храм відкривається панорама долини річки Гнізна, та сусіднього села на протилежному березі річки.

СМОЛЯНКА.

     Смоля́нка — невелике село Тернопільського району, в Тернопільській області. Розташоване на лівому березі річки Гнізна, на околиці лісу. Населення в 2007 році складало -307 осіб