с. Соколів. Церква Великомучениці Параскеви. (1936р.)/(2015).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

      В центрі села Соколів, серед дерев, височить мурована церква святої Великомученеці Параскеви. Споруджено церкву в 1936 році.

Вона вистояла під час Другої світової війни, не зважаючи на те, що село було повністю спалене. Храм класично тридільний однокупольний. Фронтон головного входу прикрашений балконом, що височить над головним входом з двома колонами на які спирається напівкруглий портик. Над навою здіймається великий купол, який завершується маленьким куполом з хрестом. Нава має дві невеликі бокові галереї з обох боків.

З правої сторони від головного входу на стіні прилаштована таблиця, на якій вказано: «Київський патріархат. Українська автокефальна православна церква Святої Параскеви. с. Соколів». Поблизу церкви насипана символічна могила Борцям за волю України. Цей пам'ятний знак був споруджений в 2002 році. Також поблизу храму височить красивий кам'яний хрест «VII Хресної дороги Ісуса Христа».

СОКОЛІВ.

     Со́колів - село Теребовлянського району в Тернопільській області. Розташоване на лівому березі річки Стрипа. Населення села в 2007 році складало 502 особи. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1444 року. У вересні 1915 року поблизу села воював легіон УСС.