с. Струсів. Церква святого Миколая. (1903р.)/(2013).

Тернопільська обл. Теребовлянський р-н.

     На центральній вулиці села Струсів височить греко-католицька церква святого Миколая. Колись на місці кам'яної церкви стояв дерев’яний храм.

Та дерев’яну церкву, через поганий її стан, розібрали, а на її місці звели мурований храм у 1930 році. Будівництвом керував парох Теодор Цегельський. Великі розміри церкви гармонічно поєднуються з костелом, що знаходиться на протилежній стороні вулиці. Поруч з церквою – така ж велика ротондоподібна дзвіниця. Храм класично тридільний кладається з бабинця, нави та вівтаря.

Бабинець вінчають два великих куполи які закінчуються малими куполами з хрестами. Ще один великий та малий куполи вінчають наву.  Нава з обох сторін має дві бокові прибудови. Над головними вхідними дверима знаходиться балкон. Фронтон храму прикрашений псевдо колонами та двома скульптурами святих.

26 травня 2013 року Преосвященнійший Павло, єпископ Тернопільський і Теребовлянський відвідав з Архипастирським візитом парафію святого Миколая Чудотворця села Струсів Владика очолив урочисте Богослужіння з нагоди відновлення храму. Преосвященному єпископу Павлу співслужили настоятель, благочинний Теребовлянського благочиння, прот. Михайло Рожоловський та духовенство Теребовлянського благочиння.

З нагоди успішно завершеного відновлення храму владика Павло вручив благословенні грамоти меценатам та активним парафіянам.

СТРУСІВ.