с. Товстеньке. Церква Пресвятої Богородиці. (1846р.)/(2014).

Тернопільська обл. Чортківський р-н.

      При в’їзді в село Товстеньке, з лівої сторони від дороги височить мурована церква Пресвятої Трійці. Споруджено церкву в 1846 році, на місці де колись знаходилася дерев’яна церква.

Церковні записи ведуться в храмі з 1848 року. Невелика за розмірами, дуже схожа на костел має два невеликих куполи, один над навою, другий над вівтарем. З правого боку храму прибудована невелика різниця. Вівтар має півкруглу форму і у верхній частині кругле невелике віконце. Передній фронтон храму прикрашено фігурами святих Петра та Павла, які розташовані у нішах по обидва боки від головного входу в церкву. Церква відреставрована недавно оштукатурена. На подвір’ї ростуть старі дерева. Цервка була до 1944 року греко-католицькою. З приходом комуністів, їм не вдалося закрити церкву, храм став православний, а в 1991 році був повернутий греко-католицькій громаді села.

ТОВСТЕНЬКЕ.

      Товсте́ньке – село в Чортківському районі, Тернопільській області. Назва села, за переказами, походить від товстого шару чорнозему на полях навколо села. Перша згадка про село з’являється в XVII століття, перша писемна згадка в 1784 році. Населення села в 2010 році складало 700 осіб. Село складається з пяти частин які звуться кутами, кожна з яких має свою назву: «Старе село», «Шляхта», «Загороди», «Гуральня», «Жолобок».