м. Хоростків. Церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці. (1837р.)/(2013).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

      В центрі міста Хоростків височить мурована церква Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці. Звели храм в 1837 році. Фундатором спорудження цього греко-католицького храму як і костелу був Каєтан Левіський (Kajetan Lewicki) (н/в -1869), який успадкував місто від батька.

В будівництві храму приймала участь і громада міста. Велике за розміром храмове подвір’я обнесене красивою залізною огорожею. Вхід на храмове подвір’я проходить через урочисті ворота, на яких знаходяться чотири скульптури ангелів охоронців. Головний фронтон храму прикрашено урочистою колонадою. Храм тридільний, складається з бабинця, нави та вівтаря. До нави прибудовані бокові прибудови-вівтарі.

Над навою здіймається великий купол вкритий позолотою. По боках від великого купола знаходяться ще чотири куполи меншого розміру, які вінчають складові частини храму. По обидва боки від головного входу в святиню розташовані скульптури святого Павла та святого Петра. Поруч з церквою, з лівої сторони, знаходиться арочна дзвіниця, а трохи далі, двоповерховий будинок проборства, який був споруджений в 1996-1998 роках. Храм належить греко-католицькій громаді міста.

ХОРОСТКІВ.

    Хоро́стків — місто Гусятинського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці з гарною назвою Тайна. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1340 року. В 1565 році місто отримало королівський привілей. В 1628 році місту було надано обмежене магдебурзьке право, як приватному місту. Населення міста в 2007 році становило 7198 осіб.