м. Броди. Церква Різдва Пресвятої Богородиці. (1600)/(2015).

Львівська обл.

      В місті Броди, на північ від Ринкової площі, на вулиці Івана Франка, знаходиться оборонна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Одна з найстаріших споруд міста, головна українська церква, споруджена в 1600 році, хоча перші документальні згадки про храм відносяться до 1628-30 років.

Спершу на місті мурованого храму був дерев’яний храм, та в 1745–1749 роках старий храм було розібрано, а на його місці споруджено муровану церкву. Архітектура храму дуже нагадує українське бароко. Храм класично тридільний, двоверхий. Нава має бокові прибудови. Над бабинцем здіймається дзвіниця у три яруси. Вівтарна частина без купола. В 1839 році до північної сторони вівтарної частини храму було прибудовано захристя.

У ХІХ столітті на дзвіниці храму встановлено годинник. Відновлювальні роботи храму проводились також у 1902-1904 та 1937 -1938 роках. Храм вистояв під час двох світових воєн майже неушкоджений. Святиню розмальовували Анатоль Яблонський, Михайло Осінчук та Микола Федюк. Під час комунізму, це був єдиний діючий храм у Бродах, який об’єднав усіх православних міста. Зараз церква належить громаді УПЦ КП. З правої сторони від головного входу в храм знаходиться плебанія, споруджена в кінці 30 років XХ століття. Ошатний та величний, храм є коштовною прикрасою міста Броди.

БРОДИ.

     Бро́ди - місто, у Львівській області, районний центр. Місто розташоване на Бродівській рівнині. Броди розташовані на межі Галичини та Волині. В околицях міста знайдені археологічні артифакти, датовані ХІІ ст. до н. е. В період Київської Русі на території Старих Бродів існувало поселення, вперше згадане у «Повчанні Володимира Мономаха своїм дітям» від 1084 року. 1084 рік вважається роком заснування міста Броди. В 1586 році місто отримало Магдебурзьке право. Тут відбулися дві великі зустрічі між київським, на той час чернігівським, князем Володимиром Мономахом та волинським — Ярополком Ізяславичем в 1084, та 1085 роках. День міста відзначається у другу неділю вересня