с. Нове Село. Церква-костел архистратига Михаїла. (1670р.)/(2013).

Тернопільська обл. Підволочиський р-н.

     В центрі села Нове Село, поблизу центральної дороги, що пролягає селом, знаходиться мурована церква святого Михаїла. Споруджено храм в 1670 році.

З першого погляду можна визначити, що це костел у класичному бароковому стилі. Над навою височить сингатурка. З сторони головного входу прибудовано різницю, а вхід облаштовано з тильної сторони храму. Старий головний фасад церкви-костелу закінчується фігурним трикутним фронтоном з трьома вазами-обелісками. Напівкругла ніша у верхній частині фронтону замурована. Вінчає фронтон хрест. На подвір’ї церкви споруджено кам’яну дзвіницю у два яруси. Дзвіниця і різниця були споруджені напевно в 1989 році під час відновлення храму.

Біля сучасного головного входу, по два боки від вхідних дверей стоять на постаментах фігури, чи то ангелів, чи святих. Вікно над входом перероблене під нішу, в якій встановлено фігура архистратига Михаїла. На подвір’ї храму заходяться ще декілька фігур. Одна, фігура хлопчика, можливо перенесена з польського цвинтаря. Напевно там раніше знаходилися і дві фігури, що зараз знаходяться біля вхідних дверей.

Перед входом в церкву на стіні знаходиться пам’ятна дошка з написом: «Побудовано 1670р., Відновлено 1989р., в честь 1000 ліття Хрещення Київської Русі».

ФОТО ГАЛЕРЕЯ.

НОВЕ СЕЛО.

      Нове́ Село́ -село в Підволочиському районі, Тернопільської області. Перша писемна згадка про село відноситься до 1463 року. Повстало на місці села Вегерів Окіп, яке в 1452 році спалили татари. Yалежало до маєтностей Збаразьких. В 1885 році центр гніми, що належало до Збаразького повіту. Населення села в 2001 році становило 650 осіб. Поблизу села виявлено археологічні пам'ят¬ки черняхівської і давньоруської культур.